9 Mart 2010 Salı

LAPONYA -ICE HOTEL- GEZİMİZ

(ICE HOTEL'in restaurant bölümü)

Bugun pasta dışında geçen hafta gittiğimiz Laponya gezimi birkaç resimle size aktarmak istiyorum. Henüz çok fazla şehirleşmemiş ,her açıdan kirlenmemiş yerleri gezmek keşfetmek benim tutkum.Finlandiya-Norveç-İsveç'in kabaca kuzey kısmına Laponya deniyor .Biz Finlandiya'nın kuzeyine gittik.Bu seyahate 3 senedir gitmek istiyordum eşimin seyahatleri sebebiyle bu yıla kaldı ve nihayet 4 yaşındaki oğlumuzu da alarak kar dolu 5 günlük seyahatimizi gerçekleştirdik. (HUSKY SAFARI)
Rüya gibi bir geziydi .Macerayı seven herkese şiddetle tavsiye ederim. Bu gibi seyahatlerimizi Türkiye'deki seyahat firmaları yerine o ülkenin turizm acentalarından ayarlamak çok daha ucuza geliyor.Bundan önce gittiğimiz Kenya-Tanzanya, Uzakdoğu ve Peru gezilerimizi de ben bu şekilde ayarladım.
(NOEL BABA'nın EVİ)

Beş günün 2 günü gidiş ve geliş. kalan 3 gün de dünyada resmi olarak kabul edilen noel baba ziyareti, buzkıran gemisiyle buz tutmuş Botnia körfezinde gezi , geyik ve huskylerle kızak ve kar motorsikletiyle gezi yaptık.Hepsi birbirinden güzeldi. Çocukla zor olmadı mı diyorsanız zorluğundan ziyade beklentiler farklıydı :) Çağatay sürekli karlarda yuvarlanıp kartopu oynamak istiyordu biz de onu durmadan çekiştirip " hadi geç kalıyoruz " diyorduk.

(BUZ KIRAN GEMİSİ SAMPO'dan buz tutmuş denizin görüntüsü)

Eğer gitmek isteyeniniz olursa daha çok bilgi verebilirim oradaki sayahat acentasının detayları ile beraber...


.
Hiç yorum yok: